kiedy w mieście zostają nieliczni

.:. vol. 1

z czterech żywiołów woda jest najdalsza… 

– Skoczmy nad Wisłę! Ale nie tę wylansowaną, tylko dalej na północ… Spontanicznie określony kierunek spaceru wymusił dodatkowe działania. Woda zobowiązuje do zachowania czystości. Woda ma dawać energię czerwieni. Jest woda i woda.

FullSizeRender-3

Długi weekend w Warszawie to zaproszenie do poszukiwania nowości. Szkoda czasu na powielanie starych ścieżek. Porzuciliśmy auto w okolicy Placu Wilsona i przecięliśmy Wybrzeże Gdyńskie. Okazało się, że mamy także plaże wśród drzew, takie kameralne, niegłośne i rodzinne. Dwie dziewczyny przygotowały grill. Zapachniało inaczej, jakoś kobieco.

SONY DSC

Nagle usłyszeliśmy huk. Dwa skutery ścigały się w linii. Potem zaczęły się bączki. – A kysz, a kysz! Nie chcemy was tutaj!

SONY DSC

Jest coś w wodzie, że przyciąga. I wcale nie gasi, tylko rozpala. Widać to po licznych parach, wpatrzonych raz w siebie, raz w nurt. Panta rhei… Wszystko jest zmienne. Może za rok będą już w innych relacjach. Innych nurtach.

SONY DSC

Gdzieś tam na dole panowie udawali wędkarzy. Przyjemne jest takie udawanie, słońce pali w szyję, woda chłodzi od stóp. Obaj wpatrzeni w ten sam punkt, jakby za moment miała wyłonić się wiślana syrenka. Czekali.

SONY DSC

Każdy człowiek to inna historia. Samotny, starszy pan przypomniał mi Myśliciela Rodina, brakowało tylko charakterystycznego gestu. Czy czekał na kogoś w cieniu mostu, a może po prostu chciał odpocząć. Pozostawiłam go z jego tajemnicą.

SONY DSC

Mosty są symboliczne. Warszawa pokazuje, że łatwo je spalić. Są także pokrętnym zaproszeniem na drugą stronę. Formą samą w sobie.

SONY DSC

Usiedliśmy za nią na ławce. Ech te rude. Kusicielki. Dyskretny ruch aparatu nie umknął uwadze innym. Też patrzyli.

SONY DSC

 Mówi się, że to nieszczęścia chodzą parami. A rude?

SONY DSC

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>